Teen ERA 2014

CrikvenicaMeeting for kids (10-15 years old) from the 2 to 10 august 2014 in Crikvenica (Croatia)

 

 

 

Je nám velkým potěšením Tě pozvat na naše další letní mezinárodní setkání – Teen ERA Meeting. Tato letní akce se těší čím dál větší oblibě. Akce je určena pro děti mezi 10–16 lety. Jde se o vyvrcholení víkendových pobytů, které pořádáme jako ERA CZ během celého roku. Dlouhodobě se jí účastní děti a mladí z Česka, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa. Dětem se tak nabízí jedinečná příležitost, jak se seznámit s jinými kulturami a navázat nová přátelství. Po celou dobu TEM duchovně doprovází všechny účastníky katolický kněz. Hlavním smyslem akce je umožnit dětem prožít jeden prázdninový týden ve výjimečném prostředí spolu s ostatními kamarády z jiných zemí, zejména pak zakusit atmosféru společenství a posilující sounáležitost ke stejnému vyznání.

Program

Dopoledne, po krátké přednášce katolického kněze, tráví děti v menších skupinkách pod dohledem zkušených animátorů, kteří mají pro děti připraveno věkově přiměřené povídání z oblasti víry a zábavné a kreativní činnosti. Cílem těchto skupinek je vybudovat a posilovat v dětech smysl pro tradiční hodnoty.

Odpoledne je vyhrazeno relaxaci, a to zejména koupání v moři, společenským hrám nebo sportu. Den bývá zakončen společným mezinárodním programem – tanec, turnaje a různé hry. Cestou navštívíme krásné rakouské město Graz a během pobytu se vypravíme na daší zajímavý výlet.

Lokalita

Crikvenica

Letošní TEM se bude konat v Chorvatsku v přímořském městě Crikvenica. Toto město je turisticky velmi známé a je to oblíbená prázdninová lokalita. Crikvenica leží na západním pobřeží Chorvatska u Jaderského moře, 35 km jižně od města Rijeka.

Crikvenica je historickým městem, která měla první obyvatele už od starověkého Říma. Proto na nás může dýchat její minulost. Svůj název dostala díky nedaleko postavenému klášteru, a to roku 1412 z řádu Svatého Pavla Prvního Poustevníka. Město má bohatou lázeňskou historii a zaměřuje se především na farmářství a rybaření.

Ubytování a stravování

Ubytování se nachází v ohraničeném areálu, který je na dohled od moře. Areál se skládá ze 3 budov s výhledem na moře. Pokoje mají 2–22 lůžkek. Děti budou na pokoji se zodpovědným animátorem, který bude mít daný pokoj na starosti. Sociální zařízení je nově zařízené a nachází se na chodbách či v pokojích. Plná penze nám bude poskytována v jídelně, kde se dá stravovat jak uvnitř, tak venku. Přímo v hlavní budově je i plně vybavený doktorský pokoj a malá tělocvična.

Celý komplex je uzpůsoben pro děti. V areálu jsou 2 hřiště na basketbal a fotbal. Přímo pod areálem komplexu je soukromá pláž. Centrum města je asi jen 5–10 min pěšky, kde si děti mohou koupit něco na zub nebo pořídit suvenýr.

V ceně pobytu je zahrnuta plná penze, stravování je zajištěno v ubytovacím komplexu.

Kontakt a přihlášky

Jindřich Javorský
773 004 433
jindra@eracz.cz

 

Annunci